Zeytin ve Zeytinyağının Faydaları

14/01/2017 0 Yorum

Zeytin ve Zeytinyağının Faydaları

 

Zeytin ve zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Zeytinin en büyük faydalarından birisi kabızlığa olan faydasıdır. Çünkü zeytinin kabızlığı önleme etkisi bulunuyor. Zeytin aynı zamanda kötü kolesterolü düşürerek kalp ve tansiyon hastalıklarını önleme özelliği bulunuyor. Zeytin ve zeytinyağının aynı zamanda bayanların canlı saçlara sahip olmasını sağladığı görülmüştür.

 

Zeytinin kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisinin olduğu ve birçok vitamin içerdiği biliniyor. Zeytin başta E vitamini, A, D ve K vitaminleri açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır, Zeytin aynı zamanda vücuttaki kalsiyum kaybını da engelliyor. Çocukların beyin gelişiminde de oldukça büyük bir etkiye sahip olan zeytinin hücrelerin ve dokuların yaşlanmasını engellediği biliniyor.

 

Zeytinin tüm bu faydalarından yararlanmak için doğal zeytin tüketilmesi gerekiyor. Zeytinin bir diğer önemli faydası ise mide, kalın bağırsak ve pankreas kanserine yakalanma riskini azaltmasıdır. Zeytin aynı zamanda sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı oluyor. Çocukların diş gelişmelerinde de oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

 

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağının en büyük faydalarından birisi hücrelerin ve dokuların yaşlanmasını geciktirdiği için kişileri oldukça genç gösteriyor. Zeytinyağının faydalarından tam olarak faydalanmak için mutlaka doğal zeytinyağı tüketilmelidir.

 

Naturel Sızma Zeytinyağı, kaliteli olması koşulu ile tüketilebilir. Zeytinyağının insan vücuduna en büyük faydalarından birisi de cilde verdiği canlılıktır. Ciltlerin canlı ve parlak görünmesini sağlar. Aynı zamanda oluşan bir yara ya da darbeye bağlı olan yaralanmalara zeytinyağı sürüldüğünde çok çabuk geçirme etkisi bulunuyor.

Ayrıca zeytinyağı çok eski yıllardan bu yana vücut yaralarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Açık yaralarının üzerine sürüldüğünde yaralı bölgede ki hücrelerin daha çabuk onarıldığı ve tedavi olduğu bilim adamlarıncada kanıtlanmıştır.

Yorum Bırak