Katkı Maddeleri, GDO ve Gıda Terörü

18/01/2017 0 Yorum

KATKI MADDELERİ VE GIDA TERÖRÜ ARTIK HAYATIMIZI TEHLİKEYE ATIYOR!

Onca kanayan yaranın içinde görünmeyen, telafisi uzun yıllar alacak bir yaradır gıda terörü. Gıda insanın en zayıf noktasıdır, insanların en temel ihtiyacı olan beslenme ve bu ihtiyaçların tedarik süreci günümüzde suistimal edilmeye müsait ve çok büyük bir rant olma noktasına dönüşmüştür. Ne kadar uzun raf ömrü oluşturabilirseniz ve ürün ile bağdaşmayan parlak renk haline getirirseniz ürünleri, o kadar ucuza satar ama bir o kadar da kar elde edersiniz. Gıdada bir takım koruyucu unsurlar Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının izin verdiği miktarlarda kullanılabiliyor.

DOĞAL VE KATKISIZ GIDALAR KULLANARAK YAŞAMINIZI UZATIN

Bunun yanında asitlik düzenleyici, renklendirici, gıda boyası ve benzeri bir çok gıdanın kendisiyle alakası olmayan katkı maddeleri kullanılabiliyor. Bir Kimyager ya da Bilim adamı değilim belki ama bu ürünlere verilen izin git gide hayatımızı kısaltmakta. Katkı maddeleri sadece bir ürün içinde kullanılsa vücut bunu tolere edebilir ancak sorun artık bütün gıdalarda bu katkı maddelerinin  bulunması ve insan vücudunun tolere edemeyeceğinden fazlasını aldığı için, katkı maddeleri uzun vadede sağlık sorunları olarak ortaya çıkmakta. 

 

İnsan sağlığını en ön planda tutan Köy Lezzetlerim hiç bir ürününde katkı ve koruyucu maddesi kullanmaz. Küresel olarak düşünüldüğünde yapılan sağlık harcamaları, ilaç sektörünün büyüklüğü ve hastanede kaybedilen yaşamlar gösteriyor ki gıda terörü görünmeyen ve sizce bizimle yüzleşmeye bekleyen bir canavar haline dönüşmüştür.

 

Yalçın YALAZI

Zeytinyağı Experi ve Yazar

Yorum Bırak