Hayıt Balı

07/02/2017 0 Yorum

Hayıt balı ; Yoğun olarak akdeniz ve ege bölgesinde yetişen bu bitkiden çok yönlü olarak insanların faydalandığı bir gerçek .Eski osmanlı macunları sadece bu çomağa sarılırdı mesala nedenını  anlamaya çalışacağız? Balın nasıl oluştuğunu bir önceki yazımızda paylaşmıştık bu gün ki yazımızıda herkesin haberdar olmadığı sadece ihtiyaç hissedenlerin araştırarak tanıştığı hayıt balınnı konu alalım dedik.

Hayıt bitkisi ( bir diğer adıyla beş parmak otu  bu adını yapraklarının beş parmağa benzemesinden alır ) balı en çok kadınlar üzerinde etkili olan bir bal çeşididir.

-hayıt balı kadınlarda hormonol bezleri tetikleyerek kadınlık hormonlarını dengeler

-hormon tedavisi gören bayanlarda yan etki yaptığı yaşanan gerçeklerdendir

-bayanlarda adet sitresi ve gerginliğine iyi gelen ender bir baldır düzenli kullanıldığında etkisini gösterecek bir bal çeşididir

-bayanlarda  yumurtlama periyodunu düzenler ve hamile kalma olasılığını arttırır

- anne sütünü belirgin derecede arttıran bir bal çeşididir

Hayıt Balı

Bu denli faydalı olan bal erkeklerde ise farklı etki gösterdiği geçmişten günümüze aktarılan bilgiler arasında yerini almıştır.

Erkeklerde sağlıklı cinsel hayatı aksatma etkisi bilinen bir gerçek sağlıklı cinsel hayatı olmayan erkeklerde ise dengeleyici bir etkiyede sahip bir bal özellikle sitrese bağlı cinsel bozuklulklarda erkeklere kullanması tavsiye edilebilir

Böylesine aritmetik özelliklere sahip olan bir bal çeşididir.

bayanlar rahat kullanmalı erkekler temkinli

Gerçek ve katkısız bir hayıt balı sipariş vermek için tıklayın.

Yorum Bırak